Skip to main content

Tani VPN – co najlepiej wybrać w 2019 roku? Ranking najtańszych VPN

Dla wielu osób cena usług VPN jest jednym z kluczowych czynników, które wpływają na ostateczną decyzję o kupnie lub nie, dlatego też interesuje ich w głównej mierze tani VPN. Ceny większości VPN-ów są bardzo zróżnicowane i uzależnione od polityki cenowej. Niektóre firmy posiadają w ofercie tylko jeden plan z różnymi okresami rozliczeniowymi, inni natomiast dzielą plany abonamentowe ze względu na oferowane opcje i możliwości w poszczególnych pakietach. W tym poradniku opiszemy jakie są najlepsze tanie VPN-y, z których warto korzystać.

Co wpływa na cenę VPN? Od czego zależy niska cena usługi?

Usługi VPN są oferowane przez wyspecjalizowane w tym firmy z branży technologicznej. Jak w przypadku każdego produktu i usługi dostępnego online, na cenę VPN wpływa szereg różnych czynników. Nie powinno nikogo dziwić, że cena usługi przekłada się również na jakość jaką otrzymujemy i której możemy wymagać. Nie inaczej jest w przypadku VPN. Te droższe są zazwyczaj lepsze, ale można bez problemu znaleźć dobry tani VPN. Trzeba tylko wiedzieć, czego szukać i na co koniecznie zwrócić uwagę. Jak łatwo się domyślić cena wiąże się z ostateczną jakością i kształtem usługi.

To, że VPN jest tani nie oznacza, że usługa będzie słaba. W odróżnieniu od wielu darmowych VPN, które można znaleźć w sieci. Nie ma co się oszukiwać, jeśli coś jest za darmo, to nigdy nie dorówna usłudze płatnej. W przypadku bezpłatnych VPN-ów, płacimy za nie prywatnością i naszymi zasobami obliczeniowymi.

Ranking najtańszych VPN 2019 – jaki tani VPN warto kupić?

Chcąc kupić naprawdę tani VPN musimy mieć świadomość, że u większości dostawców atrakcyjną cenę otrzymamy dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup usługi na dłuższy okres – rok, dwa lata, a w najlepszych wariantach cenowych – na trzy lata. Wtedy cena za miesiąc potrafi spaść nawet o 50% czy 75%. Możemy również znaleźć kilku dobrych dostawców VPN, którzy oferują w miarę tani abonament miesięczny, jednak nigdy nie jest on tak korzystny jak w przypadku zakupu usługi na dłuższy okres. My polecamy zapoznać się z ofertą poniższych VPN-ów, które testowaliśmy i możemy śmiało polecić. Oferują oni bardzo dobrą usługę w konkurencyjnej i niskiej cenie.

NordVPN

Tani VPN - NordVPN

NordVPN to obecnie jeden z najlepszych VPNów jeżeli chodzi o stosunek ceny do tego co oferuje i posiada w swojej ofercie. Dzięki temu, że w jego ofercie znajdziemy ponad 5000 serwerów w ponad 60 różnych państwach, będziemy mogli swobodnie i bez przeszkód zmieniać adres IP. Przy jego pomocy będziemy dobrze chronić prywatność w sieci (brak logów) i bez przeszkód obejrzymy materiały zablokowane przez różne sieciowe blokady i ograniczenia.

Cena NordVPN: od 2,99$ miesięcznie przy kupnie abonamentu na 3 lata. Mamy przy tym 30-dniowy okres gwarancji zwrotu pieniędzy.

Usługę można wykupić na stronie NordVPN.

CyberGhost

Tani VPN - CyberghostVPN

CyberghostVPN regularnie posiada promocyjne oferty na swoją usługę, dzięki którym można kupić abonament w bardzo atrakcyjnej cenie. Ponad 3000 serwerów, możliwość korzystania z usługi na 7 urządzeniach jednocześnie, dobra ochrona prywatności i 45-dniowy okres zwrotu pieniędzy sprawiają, że jest to VPN warty rozważenia.

Cena Cyberghost zaczyna się już od 2,45€ miesięcznie przy kupnie abonamentu na 3 lata. Cyberghost oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, najwyższą spośród wszystkich dostawców VPN.

Usługę można wykupić na stronie CyberghostVPN.

Private Internet Access

Tani VPN - PIA

Private Internet Access to tani, dobry i szybki VPN, który posiada atrakcyjną cenę przy wykupieniu usługi na dłuższy okres. Private Internet Access nie gromadzi żadnych logów, posiada ogromną (ponad 3000) sieć serwerów w 33 krajach i jest stosunkowo prosty w obsłudze.

Cena Private Internet Access: od 3,49$ miesięcznie przy kupnie abonamentu na 2 lata. Private Internet Access oferuje 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dość mniej niż konkurencja.

Usługę można wykupić na stronie Private Internet Access.

Od czego zależy cena VPN?

Podstawowe czynniki, które wpływają na cenę VPN to:

  • liczba i rodzaj posiadanych serwerów VPN
  • łączna liczba użytkowników, którzy korzystają z usługi
  • koszt pracowników, obsługi i pomocy technicznej
  • koszty administracyjne firmy zarządzającej usługą
  • długość abonamentu

Jak łatwo się domyślić największy koszt stanowią serwery i cała infrastruktura techniczna, którą firma dostarczająca usługę musi zapewnić. Bez szybkich serwerów, które zlokalizowane są w wielu różnych państwach, nikt nie byłby zainteresowany kupnem usługi.

Łączna liczba użytkowników, którzy korzystają z usługi ma pozytywny wpływ na cenę, ale może mieć negatywny na jakość usługi. Jeśli nie ma zachowanej równowagi pomiędzy ich liczbą, a dostępnymi serwerami. Zbyt dużo aktywnych użytkowników może mocno przeciążyć serwery VPN.

Wraz ze wzrostem liczby użytkowników, którzy regularnie opłacają usługę, zmniejszają się również koszty administracyjne i pracowników w przeliczeniu na każdego użytkownika. Dlatego też wraz ze wzrostem i rozwojem często firma jest w stanie zaproponować lepsze ceny VPN i usługa jest naprawdę tania.

Największy wpływ na cenę VPN ma długość abonamentu. Im dłuższy okres, tym tańszy VPN. Dzieje się tak dlatego, że firma wiedząc na jaki okres ktoś wykupił usługę, może zaproponować mu lepszą cenę, gdyż wie że będzie z niej długo korzystał. Jest w stanie wtedy również lepiej planować wydawanie środków i ich optymalizację. Dlatego wszystkie tanie oferty abonamentu dotyczą okresów 2 i 3 letnich.

Pamiętaj o gwarancji zwrotu pieniędzy

Warto pamiętać, że praktycznie każdy dostawca VPN oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy. Jest to wspaniała możliwość do przetestowania usługi, bez ryzyka że w przypadku problemów stracimy pieniądze. Zwłaszcza, że dobra cena VPN, wymaga jednorazowego wydatku na dłuższy abonament. Tylko wtedy możemy liczyć na zniżki i promocje do 75%.

Standard u najlepszych dostawców VPN, również tych najtańszych to 30 dni i więcej. Trafiają się również usługodawcy, którzy oferują 45 dni na zwrot. Warto z tego skorzystać.

Czy tani VPN jest bezpieczny?

Wiele osób może zastanawiać się czy niska cena nie wpływa negatywnie na aspekty związane z bezpieczeństwem usługi. I słusznie. W niektórych przypadkach może bowiem się zdarzyć, że firma oferująca tanią usługę VPN, traktuje zagadnienia związane z bezpieczeństwem bardzo niedbale. Dlatego też szukając taniego VPN-a warto zawsze wcześniej dokładnie sprawdzić jakie protokoły mamy dostępne oraz jakich zabezpieczeń i stopnia szyfrowania używa firma do ochrony swoich użytkowników.

W takim razie czy tani VPN jest bezpieczny? Odpowiedź brzmi tak, o ile wybierzemy sprawdzoną firmę, która stosuje dobre zabezpieczenia i może pochwalić się dobrą opinią wśród korzystających z niej użytkowników. Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne i nie powinno się na nim oszczędzać.

Czy warto kupić tani VPN czy lepiej szukać usług premium?

Tani VPN w większości przypadków nie będzie znacznie różnił od oferującej droższe rozwiązania konkurencji. Przeglądając poszczególne usługi warto jednak zwrócić dokładną uwagę na ich parametry i charakterystykę. Być może okaże się, że to czego oczekujemy, znajdziemy wyłącznie u tych firm z lepszym, droższym pakietem premium. Wtedy oszczędności mogą okazać się pozorne, gdyż usługa którą kupimy nie będzie taka, jak oczekujemy.

Jednak w większości przypadków, wśród najtańszych VPN i oferowanych przez nich funkcji i możliwości bez problemu znajdziemy takich, których oferta spełni nasze oczekiwania. W końcu VPN to nie jest jakaś zaawansowana technologia tylko zwykła usługa online.

Podsumowanie

Jak pokazaliśmy w tym artykule, można znaleźć w sieci dobry i tani VPN, który będzie atrakcyjny cenowo. I to taki, który będzie z najwyższej półki. Jednak musimy być przygotowani na jednorazowy większy wydatek, żeby móc skorzystać z oszczędności, która wiąże się kupnem abonamentu na dłuższy okres. Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do usługi, to zawsze możemy skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy.