Skip to main content

Tani VPN – co najlepiej wybrać w 2019 roku – analiza i ranking

Dla wielu osób cena usług VPN jest jednym z kluczowych czynników, które wpływają na ostateczną decyzję o kupnie lub nie, dlatego też interesuje ich w głównej mierze tani VPN. Ceny większości VPN-ów są mocno zróżnicowane i zależne od przyjętego przez dostawcę modelu biznesowego. Niektóre firmy posiadają w ofercie tylko jeden plan z różnymi okresami rozliczeniowymi, inni natomiast dzielą plany abonamentowe ze względu na oferowane opcje i możliwości w poszczególnych pakietach. W tym poradniku postaramy się znaleźć najlepszy tani VPN.

Co wpływa na cenę VPN

VPN to usługa oferowana przez wyspecjalizowaną firmę i jak w przypadku każdego produktu i usługi, na jego cenę VPN wpływa szereg różnych czynników. Jak łatwo się domyślić cena wiąże się z ostateczną jakością i kształtem usługi

Podstawowe czynniki, które wpływają na cenę VPN to:

  • liczba i rodzaj posiadanych serwerów
  • liczba użytkowników
  • koszt pracowników i obsługi technicznej
  • koszty administracyjne firmy zarządzającej usługą

Jak łatwo się domyślić największy koszt stanowią serwery i cała infrastruktura techniczna, którą firma dostarczająca usługę musi zapewnić. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników, którzy regularnie opłacają usługę, zmniejszają się również koszty administracyjne i pracowników w przeliczeniu na każdego użytkownika. Dlatego też wraz ze wzrostem i rozwojem często firma jest w stanie zaproponować lepsze ceny VPN.

Ranking najtańszych VPN 2019

Chcąc kupić tani VPN musimy mieć świadomość, że u większość dostawców atrakcyjną cenę otrzymamy dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup usługi na dłuższy okres – rok, dwa lata, a w niektórych przypadkach nawet na trzy. Wtedy cena za miesiąc potrafi spaść nawet o 50% czy 70%. Możemy również znaleźć kilku dobrych dostawców VPN, którzy oferują w miarę tani abonament miesięczny, jednak nigdy nie jest on tak korzystny jak w przypadku zakupu usługi na dłuższy okres. My polecamy zapoznać się z ofertą poniższych dostawców.

Tani VPN - NordVPN

NordVPN to obecnie jeden z najlepszych VPNów jeżeli chodzi o stosunek ceny do tego co oferuje. Dzięki temu, że w jego ofercie znajdziemy ponad 5000 serwerów w ponad 60 różnych państwach, będziemy mogli swobodnie i bez przeszkód zmieniać adres IP. Przy jego pomocy będziemy dobrze chronić prywatność w sieci (brak logów) i bez przeszkód obejrzymy materiały zablokowane przez geoblokady.

Cena NordVPN: od 2,99$ miesięcznie przy kupnie abonamentu na 3 lata. Mamy przy tym 30-dniowy okres gwarancji zwrotu pieniędzy.

Usługę można wykupić na stronie NordVPN.

Tani VPN - CyberghostVPN

CyberghostVPN regularnie posiada promocyjne oferty na swoją usługę, dzięki którym można kupić abonament w bardzo atrakcyjnej cenie. Ponad 3000 serwerów, możliwość korzystania z usługi na 7 urządzeniach jednocześnie, dobra ochrona prywatności i 45-dniowy okres zwrotu pieniędzy sprawiają, że jest to VPN warty rozważenia.

Cena NordVPN: od 3,50$ miesięcznie przy kupnie abonamentu na 2 lata. Cyberghost oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Usługę można wykupić na stronie CyberghostVPN.

Tani VPN - PIA

Private Internet Access to tani, dobry i szybki VPN, który posiada atrakcyjną cenę nie tylko przy wykupieniu usługi na dłuższy okres, ale również w sytuacji gdy zdecydujemy się na płatności miesięczne. Decydując się na płatności miesięczne, za każdy miesiąc przyjdzie nam zapłacić 6,95$. Private Internet Access nie gromadzi żadnych logów, posiada ogromną (ponad 3000) sieć serwerów w 33 krajach i jest stosunkowo prosty w obsłudze.

Cena NordVPN: od 2,91$ miesięcznie przy kupnie abonamentu na 2 lata. Private Internet Access oferuje 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Usługę można wykupić na stronie Private Internet Access.

Czy tani VPN jest bezpieczny?

Wiele osób może zastanawiać się czy niska cena nie wpływa negatywnie na aspekty związane z bezpieczeństwem usługi. I słusznie. W niektórych przypadkach może bowiem się zdarzyć, że firma oferująca tanią usługę VPN, traktuje zagadnienia związane z bezpieczeństwem bardzo niedbale. Dlatego też szukając taniego VPN-a warto zawsze wcześniej dokładnie sprawdzić jakie protokoły mamy dostępne oraz jakich zabezpieczeń i stopnia szyfrowania używa firma do ochrony swoich użytkowników.

W takim razie czy tani VPN jest bezpieczny? Odpowiedź brzmi tak, o ile wybierzemy sprawdzoną firmę, która stosuje dobre zabezpieczenia i może pochwalić się dobrą opinią wśród korzystających z niej użytkowników.

Czy tani VPN ma sens?

Tani VPN w większości przypadków nie będzie znacznie różnił od oferującej droższe rozwiązania konkurencji. Przeglądając poszczególne usługi warto jednak zwrócić dokładną uwagę na ich parametry i charakterystykę. Być może okaże się, że to czego oczekujemy, znajdziemy wyłącznie u tych firm z lepszym, droższym pakietem premium.

Jednak w większości przypadków, wśród najtańszych dostawców usługi bez problemu znajdziemy takich, których stosunek ceny do oferowanych możliwości spełni nasze potrzeby i oczekiwania co do usługi VPN.

Podsumowanie

Jak pokazaliśmy w tym artykule, można znaleźć w sieci dobry i tani VPN, który będzie atrakcyjny cenowo. I to taki, który będzie z najwyższej półki. Jednak musimy być przygotowani na jednorazowy większy wydatek, żeby móc skorzystać z oszczędności, która wiąże się kupnem abonamentu na dłuższy okres. Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do usługi, to zawsze możemy skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy.