Skip to main content

Jak oglądać polskie programy VOD za granicą?

Coraz częściej nasze życie toczy się w wielu różnych częściach świata, z dala od Polski. Wyjazdy służbowe, delegacje, wakacje, a nawet całkowita emigracja do innego kraju. Niestety jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania polskich programów telewizyjnych w serwisach VOD takich jak ipla, TVN Player czy Player VOD TVP, to za granicą będziemy z tym mieli problem. Ze względu na ograniczenia regionalne związane z licencjami, większość programów będzie niedostępna za granicą. Z pomocą w tej sytuacji przyjdą dostawcy usług VPN.

Jak oglądać polskie programy przy pomocy VPN?

Jeżeli chcesz oglądać polskie produkcje udostępniane w ipli, TVN Playerze lub przez TVP, to najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest użycie VPN. Oprócz tego, że uzyskamy dostęp do serwisów z Polski przebywając np. w Wielkie Brytanii, to dodatkowo będziemy mogli łączyć się np. przez serwer w Stanach Zjednoczonych i oglądać NBA lub amerykański Netflix.

Aby bezproblemowo oglądać polskie produkcje przez Internet potrzebujesz usługi VPN, która posiada serwery zlokalizowane w Polsce, z polskim adresem IP. Dzięki temu łącząc się z np. z ipla lub TVN Player, usługi te będą traktowały Cię tak, jakby połączenie przebiegało z Polski.

Poszczególne kroki, które trzeba wykonać aby oglądać bezproblemowo VOD z zagranicy to:

  1. Rejestracja konta u jednego z dostawców oferujących usługi VPN. Do oglądania VOD dobrze sprawdzą się NordVPN NordVPN oraz PureVPN. Są w atrakcyjnej cenie oraz mają dobre prędkości. Są to usługi płatne, niestety darmowe VPNy nie sprawdzają się w przypadku oglądania telewizji przez Internet, gdyż zazwyczaj mają bardzo mało dostępnego transferu.
  2. Pobranie i zalogowanie się w aplikacji, którą udostępnia dostawca VPN. Dzięki temu będziemy łączyć się z Internetem za pośrednictwem wykupionej usługi VPN.
  3. Wybór polskiego serwera w aplikacji łączącej nas z VPN.
  4. Uruchomienie ipli, TVN Playera lub Playera TVP i oglądanie wybranych programów.

Nie wymaga to nadzwyczajnej wiedzy technicznej. W razie problemów VPN posiadają wsparcie, bardzo często 24 godziny na dobę, które pomoże w rozwiązaniu problemów.