Jak oglądać polskie programy VOD za granicą?

Jesteś za granicą i nie masz dostępu do polskich VOD? Nie ma problemu! Z pomocą przychodzi VPN przy pomocy którego uzyskasz polskie IP i będziesz bez problemu oglądać polską telewizję online przez Internet. Wcale nie musisz wracać do Polski. Wystarczy instalacja prostego programu, połączenie z polskim serwerem i Twoje ulubione VOD będą dostępne za granicą. Jak to zrobić? Dowiesz się z tego poradnika.

Dlaczego dostęp do polskich VOD jest zablokowany za granicą?

Jeżeli jesteś przyzwyczajony do oglądania polskich programów telewizyjnych w serwisach takich jak Ipla, Player, VOD TVP lub innych, to za granicą możesz mieć z tym problem. Ze względu na ograniczenia regionalne związane z licencjami, większość serwisów VOD nie może udostępniać streamingu swoich programów osobom z zagranicy. Umowy, które te portale podpisują z właścicielami praw autorskich regulują w jakim zakresie może odbywać się ich udostępnianie szerszej publiczności, również przez Internet.

Gdy łączysz się np. z Ipla, Player.pl czy streamem TVP, to za każdym razem jest sprawdzany Twój adres IP. Gdy jest polski – nie ma problemu, masz dostęp i możesz oglądać co tylko chcesz. Sytuacja komplikuje się, gdy systemy wykryją że jest to adres IP z zagranicy. Wtedy otrzymasz komunikat o blokadzie lub ograniczeniach. I to właśnie w tej sytuacji z pomocą przychodzi VPN, który sprawa że szybko i prosto możesz zmienić adres IP.

Jak oglądać polskie filmy i seriale online za granicą przy pomocy VPN?

Bardzo prosto. Będziesz potrzebować do tego odpowiedniego serwera VPN, który jest położony w Polsce (dzięki temu ma polskie IP). W sieci można znaleźć naprawdę wiele różnych firm, które oferują taką usługę. Jednak nie o każdej z nich można powiedzieć, że ich usługa jest warta swojej ceny. Przede wszystkim – nie wszystkie firmy sprzedające usługę VPN mają w swojej ofercie szybkie serwery zlokalizowane w Polsce. A bez nich VPN do niczego się nie przyda.

W naszej ocenie, najlepiej w tym celu sprawdzają się te firmy, które oferują świetną usługę z polskimi serwerami, a do tego są bardzo tanie. Oto one:

od 3,17€
miesięcznie

30 dni na zwrot pieniędzy

Surfshark

od 2,21$
miesięcznie

30 dni na zwrot pieniędzy

Cyberghost

od 2,45€
miesięcznie

45 dni na zwrot pieniędzy

Pozwalają nie tylko na dostęp do polskiej telewizji internetowej za granicą. Przy ich pomocy obejrzysz również np. Netflixa z USA!

Jak to właściwie działa i czemu możesz oglądać VOD z Polski podczas wyjazdu za granicę jeśli użyjesz VPN? Już tłumaczymy. Za każdym razem, gdy łączysz się z siecią przy pomocy VPN, to automatycznie dostajesz nowy adres IP. Taki jaki jest „przypisany” do serwera, z którym się połączyłeś. Jeżeli jest to polski serwer, to taki też będzie adres IP. Czyli następuje zmiana IP, np. z holdenderskiego na polskie. Strony internetowe, na które wejdziesz będą „myśleć”, że jesteś w Polsce. Dlatego, że zobaczą tylko adres IP serwera VPN, a nie Twój prawdziwy! To aż takie proste.

Poradnik krok po kroku

Ok, zatem chcesz oglądać ulubione filmy i seriale poza krajem. W Niemczech, UK, Norwegii czy innym miejscu. Oto jak to zrobić krok po kroku:

  1. Wybierz dostawcę VPN, który oferuje serwery w Polsce. My polecamy firmy wymienione powyżej.
  2. Załóż konto i wykup usługę. Najbardziej opłaca się długi okres abonamentu, rok i dłużej.
  3. Po opłaceniu usługi otrzymasz komplet informacji niezbędnych do zalogowania się na swoje konto.
  4. Pobierz na komputer (lub tablet albo telefon) aplikację do łączenia się z usługą ze strony firmy. Zainstaluj ją.
  5. Po zainstalowaniu aplikacji zaloguj się przy pomocy swoich danych i wybierz na liście serwer zlokalizowany w Polsce. Połącz się z nim.
  6. Od tej pory masz polski adres IP i możesz oglądać filmy i seriale w polskich serwisach VOD!

Korzystanie z VPN absolutnie nie wymaga to wiedzy technicznej i informatycznej. W razie problemów firmy VPN posiadają oferują pomoc online, zazwyczaj dostępną przez 24 godziny na dobę.

A jeżeli VPN to jednak nie to? Zawsze możesz skorzystać ze zwrotu pieniędzy. Polecane przez nas firmy gwarantują go przez 30 dni i dłużej. Wystarczy napisać do pomocy i poprosić o zwrot środków, a otrzymasz je z powrotem.

Czy da się oglądać VOD za granicą za darmo?

Dla miłośników darmowych narzędzi w sieci mamy złą wiadomość. Nie ma obecnie darmowej usługi VPN, która byłaby:

  • godna zaufania
  • bezpieczna
  • oferowała szybkie, polskie serwery

Darmowe usługi VPN cieszą się w sieci powszechnie złą renomą. Głownie ze względu na liczne naruszenia prywatności użytkowników oraz zerowe bezpieczeństwo. Zarabiają na sprzedaży danych, śledzeniu i podsłuchiwaniu użytkowników i innych godnych potępienia praktykach.