Skip to main content

Sposoby na prywatność i bezpieczeństwo w sieci

Czy prywatność w sieci jest w dzisiejszych czasach możliwa? Co zrobić, żeby ją zachować? Czy nie jest tak, że sami pozbywamy się prywatności podając swoje dane na wielu portalach, w tym tych społecznościowych? Czy możemy czuć się bezpieczni w sieci? A może są proste sposoby, które pomogą nam uchronić się przed większością zagrożeń? 

(więcej…)

Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo i prywatność w sieci – dobre rady

Prywatność oraz bezpieczeństwo w sieci to obecnie jeden z częściej poruszanych tematów. Wszystko przez to, że dynamiczny rozwój sieci ma także swoją ciemną stronę – wprowadzanie do internetu całej masy różnego rodzaju informacji na nasz temat, tych mniej oraz bardziej poufnych. Dostanie się ich w niepowołane ręce może narazić nas na spore kłopoty. Jak więc możemy się ochronić przed tego rodzaju zagrożeniami? Czy skuteczna ochrona w tym wypadku wymaga od użytkowników posiadania zaawansowanej wiedzy informatycznej?

(więcej…)

Do czego służy VPN?

VPN to skrót, pod którym kryją się olbrzymie korzyści dla wszystkich użytkowników internetu. VPN jest usługą, która sukcesywnie zyskuje na popularności – być może dlatego, że wspaniale łączy w sobie poprawę bezpieczeństwa oraz wygody korzystania z sieci. Czym jednak dokładnie cechuje się VPN? Do czego służy? Jakie są największe atuty tego rozwiązania? To wszystko (i jeszcze więcej) poniżej. (więcej…)

Tani VPN – co najlepiej wybrać w 2019 roku – analiza i ranking

Dla wielu osób cena usług VPN jest jednym z kluczowych czynników, które wpływają na ostateczną decyzję o kupnie lub nie, dlatego też interesuje ich w głównej mierze tani VPN. Ceny większości VPN-ów są mocno zróżnicowane i zależne od przyjętego przez dostawcę modelu biznesowego. Niektóre firmy posiadają w ofercie tylko jeden plan z różnymi okresami rozliczeniowymi, inni natomiast dzielą plany abonamentowe ze względu na oferowane opcje i możliwości w poszczególnych pakietach. W tym poradniku postaramy się znaleźć najlepszy tani VPN.

(więcej…)

Anonimowość w Internecie

O zagadnieniach związanych z anonimowością i prywatnością w Internecie słyszy się coraz częściej. Jest to po części związane z tym, że coraz więcej naszych spraw i życia toczy się bezpośrednio lub pośrednio w Internecie. Tym samym narażamy się na ryzyko, że nasze zachowanie w sieci, zwyczaje oraz dane dostaną się w niepowołane ręce.
(więcej…)

Co to jest VPN?

VPN jest usługą, dzięki której możemy zabezpieczyć nasze połączenie z Internetem przy pomocy bezpiecznego, szyfrowanego tunelu, przez który przesyłane są wszystkie nasze dane. Określenie VPN to skrót od Virtual Private Network, co po polsku oznacza wirtualną, prywatną sieć. Przez to, że podczas połączenia przy pomocy VPN dane są szyfrowane, nikt postronny nie ma możliwości uzyskania do nich dostępu – nasz dostawca internetu, cyberprzestępcy, hakerzy, konkurencja, służby.

(więcej…)

Jak działa VPN?

Zasada działania VPN jest dość prosta i nawet osoba, która nie czuje się zbyt pewnie w tematach technicznych będzie w stanie zrozumieć jak to wszystko działa. Podobnie ma się sprawa z samym uruchomieniem usługi VPN na komputerze – dzięki temu, że aplikacje dostarczane przez dostawców usług VPN są proste w obsłudze, to każdy poradzi sobie z korzystaniem z nich.

(więcej…)

Jak oglądać polskie programy VOD za granicą?

Coraz częściej nasze życie toczy się w wielu różnych częściach świata, z dala od Polski. Wyjazdy służbowe, delegacje, wakacje, a nawet całkowita emigracja do innego kraju. Niestety jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania polskich programów telewizyjnych w serwisach VOD takich jak ipla, TVN Player czy Player VOD TVP, to za granicą będziemy z tym mieli problem. Ze względu na ograniczenia regionalne związane z licencjami, większość programów będzie niedostępna za granicą. Z pomocą w tej sytuacji przyjdą dostawcy usług VPN.

(więcej…)