Jak zmienić IP komputera? Tanie sposoby na zmianę adresu IP

Jest kilka prostych sposobów, żeby zmienić IP komputera, które poznasz z tego poradnika. Zmiana adresu IP komputera może rozwiązać wiele problemów, w tym: trudności z połączeniem z Internetem, niską wydajność lub błędy podczas uzyskiwania dostępu do stron internetowych aplikacji, trudności z logowaniem do systemu Windows lub innych systemów czy też wiele innych. Jak więc zmienić IP komputera ? Jakie są sposoby na zmianę IP?

Co to jest adres IP komputera?

Adres IP to przede wszystkim numeryczna etykieta przypisana do każdego urządzenia w sieci. Jest to 128-bitowy adres podzielony na cztery części, nazywane oktetami. Pierwsze osiem bitów (identyfikator sieci) jest używanych do identyfikacji sieci, a następne 32 bity są stosowane do routingu. Warto zaznaczyć, że ostatnie 64 bity są przypisane do maszyny w sieci.

Adres IP komputera jest więc unikalnym numerem, który identyfikuje dane urządzenie w Internecie. Adres IP to ciąg cyfr, a także liter przypisanych do konkretnego komputera podczas pierwszego łączenia się z Internetem.

Jak zmienić adres IP komputera?

Istnieje kilka sposobów zmiany adresu IP komputera. Można na przykład ręcznie ustawić swój adres IP w ustawieniach komputera, można też użyć translatora adresów sieciowych albo też serwera DHCP.

Zmiana IP komputera za pomocą VPN

Zmiana adresu IP komputera to prosta procedura, która może pomóc chronić Twoją prywatność. Zmieniając dany adres IP, można w ten sposób zamaskować lokalizację swojego komputera w Internecie. Jest to przydatne, jeśli chcemy uniknąć śledzenia przez kogoś, kto może nas szpiegować lub też śledzić nasze prywatne działania online.

VPN lub też wirtualna sieć prywatna tworzy przede wszystkim niemożliwy do przekroczenia wirtualny tunel pomiędzy komputerem a serwerem VPN. Ten tunel gwarantuje prywatność, a także co najważniejsze bezpieczeństwo podczas działań online, jak na przykład: przeglądanie Internetu czy też korzystanie z mediów społecznościowych. Nawet jeśli ktoś przeglądałby Twoje działania online lub uzyskiwał do nich dostęp, nie mógłby zobaczyć ani uzyskać dostępu do rzeczywistej zawartości strony internetowej albo też posta w mediach społecznościowych, dlatego że Twoje połączenie internetowe jest szyfrowane.

Chociaż VPN zmienia adres IP Twojego komputera, nie oznacza to, że Twoja tożsamość lub lokalizacja są ukryte. VPN po prostu ukrywa Twój adres IP przed dostawcą usług internetowych i innymi witrynami. Aby faktycznie korzystać z VPN, dany użytkownik musi najpierw zdecydować się na dostawcę usług VPN i utworzyć u niego konto. Gdy ma już tego rodzaju konto u dostawcy usług VPN, może następnie zainstalować oprogramowanie VPN na swoim komputerze.

Korzyści z używania VPN do zmiany adresu IP komputera są liczne i obejmują zapobieganie naruszeniom prywatności w Internecie czy też ochronę danych osobowych. Jeśli chcesz zmienić adres IP komputera, dobrym sposobem na to jest VPN. Sieci VPN ukrywają Twój adres IP i chronią Twoją prywatność w Internecie.

Sprawdzone sieci VPN, za pomocą których bardzo szybko można zmienić IP swojego komputera to:

od 3,17€
miesięcznie

30 dni na zwrot pieniędzy

Surfshark

od 2,21$
miesięcznie

30 dni na zwrot pieniędzy

Cyberghost

od 2,45€
miesięcznie

45 dni na zwrot pieniędzy

Zmiana IP komputera za pomocą proxy

Serwery proxy chronią również użytkowników, ukrywając ich prawdziwe adresy IP i zapewniając anonimową platformę do przeglądania Internetu. Serwer proxy można skonfigurować tak, aby przechodził przez niego tylko określone typy ruchu takie jak HTTP, co pozwala ograniczać lub blokować określone rodzaje danych przesyłanych przez połączenie sieciowe.

Zmiana adresu IP przez serwer proxy to w zasadzie sposób na zmianę lokalizacji i adresu IP online bez konieczności fizycznego łączenia się z Internetem. Odbywa się to za pomocą serwera proxy. Serwer proxy będzie działał jako pośrednik między Twoim komputerem a Internetem. Będzie używał Twojego aktualnego adresu IP i lokalizacji do wysyłania żądań do Internetu.

Do pobrania dostępnych jest wiele różnych programów serwera proxy. W ten sposób Można łatwo znaleźć i zainstalować ten, który najlepiej odpowiada danym potrzebom. Po zainstalowaniu programu można go następnie skonfigurować. Obejmuje to rejestrację serwera proxy u dostawcy, skonfigurowanie uwierzytelniania i określenie typów żądań obsługiwanych przez serwer proxy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z serwera proxy. Niektóre osoby używają serwerów proxy do ukrywania swojej lokalizacji lub adresu IP. Inni używają serwerów proxy, aby ominąć zablokowane treści lub przyspieszyć surfowanie. W każdym razie korzystanie z serwera proxy jest bardzo skutecznym sposobem zabezpieczenia prywatności w Internecie i poprawy przeglądania Internetu.

Serwery proxy to bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie prywatności w Internecie. Mogą być używane do ominięcia zablokowanych treści, przyspieszenia surfowania lub ukrycia Twojej lokalizacji.

Zmiana adresu IP komputera – dlaczego warto?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zmienić adres IP komputera. I tak na przykład dany użytkownik może chcieć zmienić adres IP komputera ze względów bezpieczeństwa, w celu poprawy szybkości Internetu, lub też zmienić adres IP komputera, aby jego adres pochodził z innego kraju.

Wiele osób chce również odblokować usługi takie jak VOD, streaming, transmisje meczy czy dostęp do tańszych cen w sklepach, które dostępne są tylko z innych państw. A zmiana lokalizacji komputera to umożliwia.

Zmiana adresu IP komputera może pomóc w zwiększeniu szybkości połączenia internetowego komputera, sprawić ze komputer będzie bezpieczniejszy w sieci.

Jak zmienić IP komputera – podsumowanie

Zmiana IP jest bardzo wygodną opcją, ale ważne jest, aby wybrać dobrą metodę, tak aby zachować optymalny poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania tej czynności. VPN to jedyny sposób na bezpieczne surfowanie po internecie z nową tożsamością. Wybierając odpowiedni VPN, pamiętaj o rozeznaniu, która usługa będzie dobrze współpracować z Twoim systemem operacyjnym.

Jeśli zmieniasz swój adres IP w celach konfiguracyjnych, powyższe metody mogą być konieczne i wystarczające. Jeśli chodzi o pokonanie ograniczeń geograficznych lub po prostu o zachowanie prywatności w sieci, należy zastosować inne metody. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest serwer proxy lub VPN. Te dwie propozycje okazały się bardzo skuteczne nie tylko w biurze, ale i w domu.

Dzięki tym kilku wskazówkom powinieneś być w stanie użyć serwera proxy albo też VPN, który jest bardzo bezpieczną usługą do zmiany adresu IP komputera z systemem Windows, gdy zajdzie tego rodzaju potrzeba. Jeśli prywatność online jest dla Ciebie istotna, powinieneś wybrać bezpieczną sieć VPN.