Tani VPN do Chin – co wybrać, a na co uważać

Walory turystyczne Chin są naprawdę wspaniałe i jest tam wiele niezwykłych miejsc do zobaczenia. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej osób wybiera ten kraj za cel swoich wyjazdów. Dla wielu z nich, już na miejscu problemem okazuje się dostęp do Internetu. VPN w Chinach jest niezbędny, żeby móc z niego normalnie korzystać. Sprawdź jaki tani VPN do Chin jest warty uwagi.

Dlaczego potrzebujesz VPN w Chinach?

W Chinach nie ma demokracji i pojęcie wolności słowa tam nie istnieje. Władze tego kraju bardzo silnie cenzurują internet i ograniczają dostęp do wielu usług sieciowych. Cenzorzy oraz mechanizm Wielkiego Chińskiego Firewalla reguluje co mogą czytać i oglądać mieszkańcy tego kraju. Dotyczy to również turystów, którzy tam pojadą.

Jeżeli na co dzień korzystasz z Facebooka, Google, Instagram czy WhatsApp to w Chinach ich nie uruchomisz. W telefonie czy na komputerze. Każda próba skorzystania z nich skończy się otrzymaniem komunikatu o braku połączenia z siecią. Nie wyobrażasz sobie podróży bez nich? Musisz skorzystać z VPN. Tylko w ten sposób ominiesz ograniczenia nakładane przez chińskich cenzorów.

Jaki jest najlepszy tani VPN do Chin – ranking lipiec 2024

W sieci możesz znaleźć bardzo dużo różnych firm oferujących usługi VPN. Nie każdy tani VPN sprawdzi się w Chinach. Wszystko przez to, że przebicie się przez chińską cenzurę wymaga nieco lepszych rozwiązań technicznych niż te, które standardowo są stosowane przez firmy oferujące VPN.

Na szczęście istnieje wiele wiodących dostawców usług VPN, którzy oprócz oferowania dobrej usługi na co dzień, są również w stanie oferować VPN do Chin, który skutecznie działa.

Wymienione poniżej firmy to te, które polecamy na łamach serwisu. Są świetnym wyborem nie tylko jako VPN, z którego będziesz korzystać w Chinach, ale również jako usługa do zastosowań domowych. 

od 3,17€
miesięcznie

30 dni na zwrot pieniędzy

Surfshark

od 2,21$
miesięcznie

30 dni na zwrot pieniędzy

Cyberghost

od 2,45€
miesięcznie

45 dni na zwrot pieniędzy

Jak korzystać z VPN w Chinach?

Żeby korzystać w Chinach z VPN i bez problemu odblokować ulubione strony internetowe i aplikacje takie jak Facebook, Instagram, WhatsApp czy Google musisz najpierw wykupić usługę. Najlepiej zrobić to jeszcze w Polsce, bo w Chinach… strony firm oferujących VPN również są blokowane.

Gdy już wykupisz konto, to kolejnym krokiem będzie ściągnięcie odpowiedniej aplikacji na telefon lub komputer. Wystarczy ją zainstalować i uruchomić. Będziesz musiał zalogować się przy pomocy nazwy użytkownika i hasła. I to wszystko. W aplikacji wybierasz serwer przez który chcesz się łączyć z siecią i masz odblokowany Internet. Chińska cenzura nie będzie przeszkodą. Najlepiej wybrać serwery położone blisko Chin, np. w Japonii. Dzięki temu ping będzie możliwie niski.

Oczywiście władze tego kraju walczą z używaniem VPN w Chinach. Na szczęście wciąż nieskutecznie. Zdarza się jednak, że poszczególne serwery VPN mogą zostać wykryte i zablokowane. Wtedy trzeba połączyć się z innym i wszystko powinno działać jak należy.

Czy to bezpieczne?

Korzystanie z VPN w Chinach jest bezpieczne i oprócz ominięcia cenzury, zmniejsza również szanse na to że ktoś wykradnie Twoje dane. VPN szyfruje połączenie z Internetem, a to sprawia że całość danych i informacji które przesyłasz przez sieć staje się nie do odczytania przez osoby postronne.

Z Chin wywodzi się coraz więcej cyberprzestępców i globalnych ataków na różne firmy i instytucje. Turyści to atrakcyjny obiekt ataku, który może być wykonany w niemal każdym miejscu, gdzie jest dostępne publiczne Wi-Fi. Korzystanie z VPN w Chinach przed tym chroni.