NordVPN – recenzja i opis

NordVPN jest jednym z cieszących się większą popularnością dostawców usług VPN. Wysoka jakość usługi, bardzo dobra ochrona prywatności oraz dobre prędkości zachęciły do siebie rzesze wiernych klientów. Ta zlokalizowana w Panamie firma świadczy obecnie jedne z najlepszych usług VPN.

NordVPN

Usługa

NordVPN to usługa oferowana przez firmę z siedzibą w Panamie. Kraj ten uznawany jest za raj podatkowy, jednak głównym powodem takiej lokalizacji jest to, że pozwala on w wysokim stopniu chronić prywatność zarówno firmy jak i jej klientów.

Decydując się na VPN od NordVPN dostajemy bogaty pakiet możliwości, z których możemy korzystać:

 • ponad 662 serwerów w 57 różnych krajach
 • brak jakichkolwiek logów
 • Double VPN czyli podwójny VPN
 • prosta i wygodna w obsłudze aplikacja
 • wbudowany w aplikację Killswitch
 • możliwość jednoczesnego korzystania na 6 urządzeniach
 • możliwość płatności przy pomocy Bitcoina
 • możliwość korzystania z P2P
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • usługa SmartDNS
 • usługa Onion Over VPN
 • protokoły OpenVPN, PPTP, L2TP/IpSec i SSTP

Oferta NordVPN jest bardzo szeroka i zadowoli zarówno osobę poszukującą VPN do ochrony prywatności  i bezpieczeństwa, jak również osobę która chce tylko ominąć blokady i restrykcje geograficzne w dostępie do zasobów sieciowych.

W ramach usługi możemy skorzystać z własnej aplikacji NordVPN lub w oparciu o posiadany login i hasło skonfigurować np. aplikację OpenVPN. Dzięki temu, że jednocześnie możemy korzystać z VPN na 6 urządzeniach, bez problemu zabezpieczymy komputer stacjonarny, laptopa, telefon komórkowy i tablet.

Jeżeli jesteśmy użytkownikami P2P, to NordVPN zezwala na korzystanie z niego na specjalnych serwerach, zlokalizowanych w krajach gdzie obowiązują przyjazne P2P przepisy. Z kolei do ominięcia blokad geograficznych możemy skorzystać ze SmartDNS lub oprzeć się o wybrany serwer, zlokalizowany w kraju, w którym usługa świadczona jest bez przeszkód.

Prywatność i bezpieczeństwo w NordVPN

NordVPN jest jednym z lepiej chroniących prywatność VPNów. Posiada politykę absolutnego braku logów, co oznacza, że żadne informacje na temat przeglądanych stron, przesyłanych treści, użytego transferu czy dat nie są przechowywane. Do założenia konta wystarczy podanie adresu e-mail, a usługa może być opłacona przy pomocy Bitcoina.

Jeżeli chcemy jeszcze bardziej podnieść poziom ochrony swojej prywatności przy pomocy VPNa, to możemy skorzystać z dwóch oferowanych przez NordVPN usług: Double VPN oraz Onion over VPN. Double VPN działa na tej zasadzie, że zamiast przez jeden serwer VPN, łączymy się przez dwa. Czyli nasze połączenie może przejść najpierw przez serwer w Niemczech, z niego połączyć się z serwerem w Szwecji i dopiero wtedy z globalną siecią. Daje to o wiele większy poziom zabezpieczenia. Onion over VPN to z kolei połączenie Tora i VPN.

Serwery NordVPN

Serwery NordVPN

NordVPN posiada na chwile obecną 662 serwery w 57 krajach. W ofercie znajdziemy serwery zlokalizowane w Polsce oraz m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Kanadzie, Szwecji, Czechach, Rosji, Australii i wielu innych. NordVPN posiada infrastrukturę na każdym kontynencie, dzięki czemu jeżeli dużo podróżujemy po świecie, to odległości od najbliższego serwera nie będą problemem.

Cena NordVPN

Cennik NordVPN

Cena NordVPN na tle konkurencyjnych usług jest bardzo atrakcyjna. Najkorzystniejszy, bo 2-letni plan kosztuje 96$, co przeliczając na poszczególne miesiące da nam miesięczną cenę w wysokości 4$. Za plan roczny zapłacimy 69$, co w przeliczeniu na poszczególne miesiące da 5.75$ za miesiąc. Abonament półroczny to 42$ płatne co pół roku (7$ miesięcznie). Najmniej korzystnie w tym zestawieniu wypada abonamet miesięczny, bo jest to 11.95$ rozliczane co miesiąc. Ale w niektórych sytuacjach – gdy np. VPN potrzebny jest nam tylko na 2-3 miesiące podczas wyjazdu za granicę, będzie to najkorzystniejszy wybór.

Za usługę zapłacić możemy przy pomocy karty kredytowej, PayPala, Bitcoina lub innych metod płatności oferowanych przez pośrednika – Paymentwall.

Podsumowanie

NordVPN to uniwersalna usługa, która ochroni dobrze prywatność jak i pozwoli na swobodne korzystanie z Internetu bez ograniczeń regionalnych. Z pewnością zadowoli zarówno wymagających, doświadczonych użytkowników Internetu jak i tych, którzy w sieci dopiero stawiają pierwsze kroki.

Usługę możesz wykupić lub dowiedzieć się więcej na jej temat pod tym linkiem.