PureVPN – recenzja i opis

Wyjątkowo niska cena, 141 dostępnych  państw z ponad 750 serwerami. Takimi parametrami może zachęca do skorzystania ze swojej usługi mający siedzibę w Hong Kongu PureVPN. Jest to oferta, która może w szczególności zainteresować osoby szukające usługi VPN z dużą ilością dostępnych lokalizacji, dzięki czemu będą oni mogli zmienić adres IP również na kraj, który nie jest oferowany przez większość pozostałych dostawców.

PureVPN

Usługa

To, co wyróżnia ofertę PureVPN dość mocno na tle konkurencji to wyjątkowo duża liczba krajów, w których ten dostawca posiada swoje serwery. Jest albowiem 141 państw, spośród których można wybrać serwer, przez który chcemy się łączyć z Internetem. W ramach korzystania z PureVPN możemy liczyć na:

 • 750 serwerów w 141 krajach – dzięki temu możemy zmieniać IP na niemal dowolny kraj na świecie
 • brak logowania ruchu sieciowego
 • możliwość skonfigurowania 5 urządzeń do korzystania z naszego konta
 • płatność przy pomocy Bitcoina i alternatywnych kryptowalut
 • możliwość korzystania z P2P
 • protokoły OpenVPN, L2TP/IPSec, PPTP, SSTP i  IKEv2
 • Kill Switch w aplikacji

Prywatność i bezpieczeństwo w PureVPN

PureVPN jest zlokalizowany w Hong Kongu, więc firmy nie obowiązują europejskie przepisy dotyczące logowania i przechowywania danych o ruchu sieciowym. Co więcej, Hong Kong nie jest również zaliczany do grupy państw z tzw. „14 eyes”, czyli tych których służby wymieniają się między sobą danymi wywiadowczymi.

PureVPN nie gromadzi danych na temat naszej aktywności w sieci, czyli żadne informacje na temat odwiedzanych stron czy przesyłanych danych nie są zapisywane. Gromadzone są jedynie (na potrzeby funkcjonowania usługi) dane na temat czasu połączenia oraz zużytego transferu.

Łącząc się za pośrednictwem tego VPNa możemy skorzystać z wiodących protokołów: OpenVPN, L2TP/IPSec, PPTP, SSTP i IKEv2 z szyfrowaniem 256-bit

Wbudowany w usługę Firewall NAT oraz mechanizm ochrony przed DDoS dodatkowo podnosi bezpieczeństwo korzystania z Internetu.

Serwery PureVPN

Serwery PureVPN

PureVPN może pochwalić się ogromnym zapleczem serwerów, jest to bowiem ponad 750 maszyn, w 180 lokalizacjach, w 141 krajach rozsianych na całym świecie. Dzięki temu podróżując będziemy zawsze mieli najbliższej okolicy serwer, za pośrednictwem którego będziemy mogli się łączyć przez VPN. PureVPN chwali się, że posiada na swoje potrzeby ponad 80 000 adresów IP.

Skorzystać możemy z serwerów zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii oraz mniej popularnych lokalizacjach jak np. Wietnam, Paragwaj czy Etiopia.

Cena PureVPN

Cennik PureVPN

PureVPN ma jedną z najbardziej atrakcyjnych cen spośród wszystkich większych VPNów dostępnych na rynku, bo za dwuletni plan zapłacimy 70,80$, co w przeliczeniu na poszczególne miesiące da nam 2,95$ za miesiąc! W porównaniu do planu miesięcznego, gdzie cena kształtuje się na poziomie 10,95$ za miesiąc i półrocznego (8,95$), jest to bardzo duża oszczędność.

Jeżeli nie będziemy zadowoleni z usługi, to możemy skorzystać z możliwości 7-dniowego zwrotu pieniędzy, z tym że jest to obłożone pewnymi ograniczeniami:

 • w trakcie tego okresu nie możemy zużyć więcej niż 3 GB transferu
 • nie możemy wykonać więcej niż 100 połączeń z VPN
 • nasze konto nie może zostać zablokowane przez operatora usługi za łamanie regulaminu
 • nie korzystaliśmy wcześniej ze zwrotu pieniędzy
 • zgłoszenie wysłaliśmy przed upływem 7 dni

Za abonament w PureVPN możemy zapłacić za pośrednictwem karty kredytowej, PayPala, Bitcoina, alternatywnych kryptowalut, kart podarunkowych.

Podsumowanie

PureVPN to VPN, dający możliwość łączenia się przez ogromną liczbę lokalizacji, który możemy zakupić w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Przed zdecydowaniem się na wykupienie usługi z planem długoterminowym, warto przetestować ją wybierając abonament miesięczny i gdy będziemy zadowoleni – wykupić dwuletni.